Animallandia.pl Zoopsychologia Inowrocław

Zoopsychologia

Ta oferta skierowana jest do właścicieli zwierząt, którzy borykają się z różnymi problemami związanymi z ich zachowaniem, takim jak ciągnięcie na smyczy, nadmierna szczekliwość, lęk separacyjny, agresja i wiele innych. Zoopsycholog jest tą osobą, która niweluje lub w znacznym stopniu ogranicza te zachowania wpływając na polepszenie relacji człowiek-zwierzę towarzyszące.

Konsultacja behawioralna obejmuje:

– szeroki wywiad z opiekunami psa (najlepiej, jak uczestniczą wszystkie osoby zajmujące się psem), pozwalający na zebranie jak największej ilości informacji na temat psa takich jak:

stan zdrowia, żywienie, zmiany jakie zaszły w życiu psa, sytuacje, które mogły mieć wpływ na zmianę zachowań, itd. Wszystkie uwagi mogą okazać się bardzo pomocne.

– obserwację zachowań psa

– analizę i omówienie z właścicielami zaobserwowanych zachowań

– ustalenie celu i planu pracy mającego doprowadzić do zmiany zachowań

Zoopsycholog może zlecić wizytę u weterynarza w celu wykluczenia lub potwierdzenia choroby mogącej być przyczyną zmian w zachowaniu, powodującej reakcje bólowe, zmiany hormonalne, pojawiające się choroby neurologiczne itp.

Należy mieć świadomość, że zoopsycholog daje wskazówki, jak postępować ze zwierzęciem by wpłynąć na zmianę jego zachowania. Jednak praca w naprawianiu tych relacji należy do właściciela.

 

CENNIK

 

Koszt konsultacji: 70,00 zł (na terenie Inowrocławia).

Poza Inowrocławiem  doliczony zostaje koszt dojazdu 0,60 zł/km.